czwartek, 10 maja 2018

Legenda o smoku wawelskim.

Na zajęciach komputerowych tworzymy komiks  na podstawie starej krakowskiej legendy "O smoku wawelskim". Musimy wykazać się wieloma umiejętnościami. Każde dziecko wylosowało jedną scenę, do której ma przygotować rysunki i dialogi.

Najpierw trzeba było narysować tło do  danej sceny. Do tego zadania wykorzystaliśmy program Paint. Potem z naszej galerii należało wybrać postaci już wcześniej przygotowane przez panią Dorotę w odpowiednim programie. Wybrane postaci należało pobrać na komputer i zapisac w swoim folderze.

Kiedy tę pracę wykonaliśmy, przyszła pora na tworzenie właściwego komiksu w odpowiednim programie : https://www.toonytool.com/. Należało importować tło oraz postaci, następnie zapisać dialogi.
Kolejnym zadaniem było zapisanie naszej pracy na klasowym padecie. Nie wszystkim udało się zakończyć pracę na dzisiejszej lekcji. Będą kończyć jutro. Niektórym karta do komiksu wyszła fantastycznie.

OTO NASZE DZIEŁO: https://www.littlebirdtales.com/tales/view/story_id/726806


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miły Gościu! Witamy na naszym blogu. Zapraszamy do komentowania. Nie zapomnij się podpisać, jeśli nie masz konta w Google. Trudno wymieniać opinie, rozmawiać, dyskutować z anonimem. Dziękuję.