24 ZADANIA ...

24 ZADANIA NA CZAS 
https://www.thinglink.com/scene/1257638086246924291NASZE DZIAŁANIA  - PREZENTACJA PODSUMOWUJĄCA


WSPÓLNIE Z PARTNERAMI:
1. Rysunki do kalendarza adewntowego.
2. Prezentacja - "Poznajmy się"
3. Prezentacja - "Klasowe kalendarze adwentowe"
4. "Świąteczne muzykowanie" - choinka z wideoklipami
5.  Świąteczne życzenia 
- wideoklipy
- tradycyjne kartki z życzeniami

EWALUACJA - Które aktywności w czasie oczekiwania najbardziej się podobały?Odliczamy czas do świąt:
https://www.online-stopwatch.com/makeyourown/000907a301.1558661.1225/My-Timer!/
24 ZADANIA-  2018

Projekt "24 zadania na czas oczekiwania 2018" zakłada utworzenie we współpracy interaktywnego kalendarza na grudniowe szkolne dni. Każdego dnia uczniowie będą wykonywać zadanie zawarte w kalendarzu. Będą one z zakresu różnych edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, społecznej, muzycznej oraz plastycznej.

Zadania będą alternatywą dla lekcji z podręcznikiem i pozwolą zorganizować edukację grudniową tak, aby była radosna i atrakcyjna dla dzieci, a jednocześnie pozwoliła na rozwijanie kompetencji kluczowych.
Projekt zakłada edukację bez podręczników, bogatą w interaktywne zadania, nastawione na współpracę. Uczniowie rozwiną kompetencje cyfrowe poprzez tworzenie prac i realizowanie zadań online, kodowanie o elementy programowania. W projekcie wykorzystane zostaną różnorodne narzędzia TIK, które pozwolą na współpracę i współudział w projekcie.
Uczniowie nabędą umiejętności językowe, będą uczyć się pisać list, wysyłać kartki świąteczne. Będą poznawać tradycje, potrawy różnych zakątków Polski. Wspólnie zaśpiewają kolędę i spotkają się z partnerami na videokonferencji.
Pierwszym etapem będzie dobór partnerów, tak, aby ich liczba umożliwiała współpracę i każdy mógł wykazać się zaangażowaniem.
Następnie z prac dzieci stworzony zostanie w aplikacji thinglink kalendarz interaktywny. Partnerzy-nauczyciele stworzą bazę zadań do kalendarza tak, aby zapewnić ich atrakcyjność oraz równomierność jeśli chodzi o poszczególne edukacje. następnie dzień po dniu będziemy dokumentować przebieg zadań w fotogalerii na twinspace. Tam powstanie plan pracy. Uzgodnione zostaną narzędzia do wykorzystania. Nauczyciele będą się wspierać w razie potrzeby, jeśli chodzi o umiejętność korzystania z poszczególnych narzędzi. Po zakończeniu nastąpi podsumowanie projektu poprzez relację filmową lub prezentację.
W publicznej twinspace znajdzie się galeria "Poznajmy się", nasz interaktywny kalendarz dostępny dla wszystkich oraz bieżąca fotorelacja projektu. 
Projekt będzie realizowany już po raz kolejny. Zawsze organizujemy go tak, aby inni nauczyciele (również poza projektem) mogli z niego skorzystać. Wielu nauczycieli jest zainteresowanych projektem oraz chętnie korzysta z kalendarza interaktywnego.

TUTAJ MOŻNA PODGLĄDAĆ DZIAŁANIA WSZYSTKICH PARTNERÓW

1. KALENDARZ ADWENTOWY
2. POZNAJMY SIĘ

3. NASZE DZIAŁANIA:
Projektujemy dzwonki do interaktywnego kalendarza adwentowego.
Klasowa wizytówka i projektowanie kartek świątecznych.
Kartki dla partnerów.
Klasowy kalendarz adwentowy
Uczymy się piosenki
Matematycznie i artystycznie
Taniec z Mikołajem
Mikołajki
Wysyłamy pocztówki
Ortograficzna choinka
Piszemy ogłoszenia
Świąteczne muzykowanie
Kodowanie na ekranie
Tworzymy opowiadanie
Interaktywna choinka
Kolędujemy
Interaktywne zadania
Życzenia od przyjaciół
Prezent dla Mikołaja - szalik
Świąteczne skarpety
Dwudziesty dzień oczekiwania
Jasełka, klasowa wigilia
EWALUACJA
PODSUMOWANIE PROJEKTU24 ZADANIA 2016
Kalendarz adwentowyNasze działania:Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Miły Gościu! Witamy na naszym blogu. Zapraszamy do komentowania. Nie zapomnij się podpisać, jeśli nie masz konta w Google. Trudno wymieniać opinie, rozmawiać, dyskutować z anonimem. Dziękuję.