poniedziałek, 16 września 2024

Dzień Kropķi

 Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day) to święto kreatywności, odwagi i odkrywania talentów, obchodzone co roku 15 września. Zainspirowane książką „Kropka” autorstwa Petera H. Reynoldsa, święto zachęca dzieci i dorosłych do wyrażania siebie poprzez sztukę, zabawę i kreatywne działania. Głównym przesłaniem jest wiara we własne możliwości i odkrywanie ukrytych talentów, nawet jeśli na początku wydają się one niewielkie – jak tytułowa kropka. 

Do szkoły przyszliśmy w ubraniach z motywem kropki. Przed drzwimi naszej klasy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

A potem przstąpiliśmy do wielu aktywności związanych z zadaniami z różnych projektów.  







Najpierw wymyślaliśmy opowieść do cytatu : 
"Nic nie jest podane na talerzu – każdy zawsze napotyka na swojej drodze przeszkody. Gdy się pojawią, znajdź sposób, aby je pokonać i nie myśl, że to koniec drogi”.

- Michael Jordan

Głównym bohaterem był Szurek - maskotka Olka. Z klocków zbudowaliśmy budowlę, na szczycie której Oliwka postawiła małego pieska z ulepionego z plasteliny.
Szurek szedł na spacer, kiedy usł=yszł płacz pieska. Spojrzał do góry. Natychmiast chciał pomóc pieskowi zejść na dół. Budowla była wysoka i Szurek nie dał rady tam wejść. Nie poddał się wymyślił inny sposób. Wszedł najwyżej , jak mógł i poprosił, aby piesek zeskoczył na niego. I tak się stało. Szurek zniósł małego na ziemię. Nasz komiks umieścimy we spólnym zadaniu z partnerami z prrojektu: The "STREAM around a dot"   .
Wykonaliśmy również drugie zadanie z tego projektu. Otrzymaliśmy puzzle motyla i kwiatów. Każdy malował swoją część. Potem te części składaliśmy. Nasze prace połaczymy z pracami partnerów, Powstanie łąka z kawiatami i motylami. 
    

Oglądaliśmy również obrazy W. Kandinskiego.  Byłó to zadanie z innego projektu:  "Journey to the World of Art". Idealnie pasowało do zadań w Dniu Kropki. Postanowiliśmy wykonać obraz techniką tego malarza. Malowaliśmy koła  w małych kwadratach. 
Potem kwadraty połaczyliśmy. 











Wyszło nam prawdziwe dzieło sztuki.

Na komputerach tworzyliśmy chmury wyrazowe, to też zadanie
z projektu The "STREAM around a dot"   .






 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miły Gościu! Witamy na naszym blogu. Zapraszamy do komentowania. Nie zapomnij się podpisać, jeśli nie masz konta w Google. Trudno wymieniać opinie, rozmawiać, dyskutować z anonimem. Dziękuję.