czwartek, 6 grudnia 2018

MIKOŁAJKI

Dzisiaj w naszej klasie dominował kolor czerwony. 6 grudnia to bardzo wyczekiwany dzień w roku przez wszystkie dzieci, bowiem tego dnia grzeczne dzieci odwiedza Mikołaj i rozdaje dzieciom prezenty. Oczywiście, był Mikołaj, były prezenty i były emocje.
Otworzyliśmy kolejne zadania z naszego świątecznego projektu. Czytaliśm y i pisaliśmy listy do Mikołaja. Bawiliśmy się w skojarzenia i odczytywaliśmy godziny na zegarze - poznaliśmy jeden dzień z życia Mikołaja.  Przygotowaliśmy również kalendarz na 2019r. Wyślemy go naszym projektowym partnerom z Turcji.


Poza tym rozmawialiśmy o rodzinie. Okazuje się, że tak niewiele wiemy o swoich najbliższych, o swoich krewnych. Dlatego pani zadała dzieciom zadanie. Maja bardzo dużo czasu na wykonanie. Maja wykonać lapbook pt. 'Moja rodzina", porozmawiać z rodzicami, babciami, dziadkami, ciociami i wujkami. Poznać rodzinne historie i ciekawe anegdoty. Jestem bardzo ciekawy, czy dzieci sprostaja temu zadaniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miły Gościu! Witamy na naszym blogu. Zapraszamy do komentowania. Nie zapomnij się podpisać, jeśli nie masz konta w Google. Trudno wymieniać opinie, rozmawiać, dyskutować z anonimem. Dziękuję.