czwartek, 15 października 2020

Pippi i drzewo

 


Pani przeczytała nam kolejny rozdział książki o Pippi. Pippi to niezwykła, wesoła dziewczynka o bardzo bujnej wyobraźni, mająca niesamowite pomysły i poczucie humoru.  W tym rozdziale nasza bohaterka wspinała się na drzewo oraz wchodziła do dziupli w drzewie i udawała, że zostanie tam na zawsze. Dziupla okazała się być świetną kryjówką dla dzieci i miejscem do zabawy pobudzającym wyobraźnię. 


Podzieliliśmy się zadaniami. Postanowiliśmy stworzyć takie drzewo.


Naszym zadaniem projektowym jest przedstawienie drzewa rosnącego koło naszej szkoły. Pokażemy naszym partnerom dąb, który 20 lat temu został zasadzony przez byłego prezydenta, Aleksandra Kwaśniewskiego. To niezwykłe drzewo, ponieważ wszystkie dookoła dęby zmieniają kolor i szybko tracą liście, a ten jeden nie. Zobaczymy , jak będzie w tym roku.


Oto nasza zespołowa praca- dąb z wykorzystaniem jesiennych dębowych liści.


Nasze drzewo  w dniu dzisiejszym.


Na ostatniej godzinie lekcyjnej mieliśmy spotkanie online z klasą pierwszą z Warszawy. Trwa Europejski Tydzień Kodowania. Razem z klasą 1a Ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Warszawie zorganizowaliśmy wydarzenie kodowania.

Graliśmy w grę , w której policjanci gonili Pippi. Kodowaliśmy drogę do Pippi. Nasza klasa była szybsza. Wygraliśmy 4:2. Ta gra wzbudzała mnóstwo emocji1 komentarz:

  1. Julcia zachwycona pomysłem z wykorzystaniem jej Pipi 😊

    OdpowiedzUsuń

Miły Gościu! Witamy na naszym blogu. Zapraszamy do komentowania. Nie zapomnij się podpisać, jeśli nie masz konta w Google. Trudno wymieniać opinie, rozmawiać, dyskutować z anonimem. Dziękuję.