wtorek, 11 stycznia 2022

Babcia na jabłoni

NASZ PROJEKT


Wysłuchaliśmy pierwszych rozdziałów audiobooka babcia na jabłoni. Książkę o napisała Mira Lobe, austriacka pisarka książek dla dzieci.

Książka opowiada o chłopcu, który nie miał babci, ponieważ jego babcie umarły. Zazdrościł innym dzieciom. Pewnego na jabłoni pojawiła się jego babcia. Andy ją poznał ze zdjęcia. Nie była to zwykła babcia.


Babcia na jabłoni jest punktem wyjścia do naszego klasowego projektu o babciach, bowiem zbliża się Dzień Babci.  Temat "babcia" był tematem przewodnim w dniu dzisiejszym. Rysowaliśmy portret babci, próbowaliśmy wypełnić kartę pracy. Okazało się, że niektóre dzieci nic nie wiedzą o swoich babciach. Musza koniecznie te braki uzupełnić.

Potem pracowaliśmy w zespołach. Układaliśmy pytania do wywiadu z babcią. Najciekawsze pytania z zespołów trafiły do kwestionariusza wywiadu. To nasze zadanie. Do piątku musimy przeprowadzić wywiad z babcią.

Układaliśmy rymowane życzenia dla babci. Mistrzynią rymowanek okazała się Milenka M.

Nauczyliśmy się piosenki o babci, a na koniec zajęć szukaliśmy inspiracji na ciekawą laurkę i prezent.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miły Gościu! Witamy na naszym blogu. Zapraszamy do komentowania. Nie zapomnij się podpisać, jeśli nie masz konta w Google. Trudno wymieniać opinie, rozmawiać, dyskutować z anonimem. Dziękuję.