PSZCZÓŁKA


Projekt eTwinning

PREZENTACJA - KLIK -DD

Materiały
Przesłanie kròlowej klik
1. Jak narysować pszczółkę - kursy:  12, 3, 4, 5


3. Etapy rozwoju pszczoły 
4.Życie pszczół (5 min.) - film

Tekst:
Would you like to be a bee, bee a busy busy bee.
Buzzing round from flower to flower.
In the sunshine and the showers.
Buzzing round from hours and hours.
Wouldn’t you like to be a bee.

Ćwiczenia rytmiczne klik

6. Jak powstaje miód? - film
7. Inspiracje plastyczne
8. Gry interaktywne
9. Inne - https://view.genial.ly/5fd0f4a9b311230dad31ab0f/horizontal-infographic-lists-wszystko-o-pszczolach  • Pszczoła ma mózg wielkości jednego miligrama z zaledwie milionem połączeń nerwowych. A jednak jest tak inteligentna, że potrafi rozwiązać zadanie za trudne nawet dla superkomputerów.
  • Pszczoły wykorzystują mapy poznawcze - umożliwiające im orientowanie się w przestrzeni - aby znaleźć drogę do domu, w podobny sposób, jak robią to ptaki czy ssaki. owady rozpoznają charakterystyczne punkty jak np. żywopłoty.
  • Prof. Menzel i jego koledzy z Niemiec, Nowej Zelandii i Stanów Zjednoczonych chcieli sprawdzić, czy pszczoły kraińskie (Apis mellifera carnica) znajdą drogę do domu wypuszczone na otwartą przestrzeń 400 m od ula. Dla sprawdzenia, czy polegają na Słońcu, poddano je ogólnemu znieczuleniu na sześć godzin, aby rozregulować ich zegar biologiczny. To miało sprawić, że źle zinterpretują pozycję gwiazdy i będą zagubione. Okazało się jednak, że to nie przeszkodziło im w odnalezieniu się w przestrzeni. (https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C400645%2Cpszczoly-posluguja-sie-mapami-aby-znalezc-dom.html)

Matematyka _pszczółki na łące - DD
Pokój zagadek - KLIK
Pszczółkowe dobble -KLIK
Zadania z pszczołami - KLIK
LEKCJA O PSZCZOŁACH KLIK
O pszczołach -Iwona Klik
Trzmiele KLIK
 Pszczoły murarki ogrodowe KLIK
Domek dla murarki ogrodowej Klik1 komentarz:

  1. Dziękuję za bogaty zbiór. Nalatała się Pani po necie...;-))

    OdpowiedzUsuń

Miły Gościu! Witamy na naszym blogu. Zapraszamy do komentowania. Nie zapomnij się podpisać, jeśli nie masz konta w Google. Trudno wymieniać opinie, rozmawiać, dyskutować z anonimem. Dziękuję.